زمان جنگ بیش از ۱۵۰ عملیات اسکورت نفتکش‌‌ انجام شد

امیر سیاری: زمان جنگ بیش از ۱۵۰ عملیات اسکورت نفتکش‌‌ انجام شد

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: زمان جنگ بیش از ۱۵۰ عملیات اسکورت نفتکش‌‌ انجام شد.

امیر حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی، در مراسم سالگرد شهید ستاری از فرماندهان نیروی هوایی ارتش، طی سخنانی اظهار داشت:همه قهرمانان نیروی هوایی از جمله کسانی هستند که کشور به وجود آنها افتخار می‌کند.

وی افزود: آن چیزی که باعث‌ شده این عزیزان تاریخ ساز شوند، تفاوت در نحوه مدیریت و فرماندهی بود که آنها عمل کردند که آن همان مدیریت جهادی بود.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: بین وظیفه و تکلیف تفاوت‌هایی وجود دارد. همه قهرمانان و فرماندهان نیروی هوایی بر اساس تکلیف عمل کردند؛ زیرا احساس کردند باید به نوعی کار کنند که کشورشان به آنها افتخار کند.

دریادار سیاری تصریح کرد: در مقطع زمانی پیش از آغاز جنگ تحمیلی همه فکر می‌کردند با خروج‌ مستشاران آمریکایی زمین‌گیر می‌شود و یکی از دلایل صدام برای حمله به ایران این بود که او فکر می‌کرد هواپیماهای ما توان پرواز ندارند اما در روز دوم جنگ اجرای عملیات ۱۴۰ فروندی نشان از جهاد و ایثار قهرمانان نیروی هوایی داشت.

وی عنوان کرد: ما در زمان جنگ بیش از ۱۵۰ عملیات اسکورت نفتکش‌ها را انجام دادیم که طی آن بیش از ده هزار کشتی اسکورت شد. تنها ۲۵۰ کشتی مورد اصابت قرار گرفتند. این اقدامات انجام گرفت تا اقتصاد کشور سالم بماند اما با این دلیر مردی‌ها بود که ما توانستیم اقتصاد کشور را سرپا نگهداریم.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه اگر جزیره خارک از کار می‌افتاد ما با مشکلات مالی در جنگ روبرو می‌شدیم، گفت: با این وجود نیروهای هوایی و دریایی ارتش با مجاهدت از این جزیره دفاع کرده و افتخار آفریدند.

دریادار سیاری تاکید کرد: امروز با ادامه همان مسیر توانسته‌ایم، هواپیما بسازیم و نشان از همان پا در رکاب بودن است. امروز همان شاگردان شما و به برکت خون شهدا همان هواپیمای قدیم را طوری نگهداری می‌کنند که قدرت برتر منطقه هستیم و می‌توانیم این مسیر  پر افتخار را ادامه دهیم. 

منبع:خبرگزاری فارس

از کاری که باید پس از آن پوزش بخواهی دوری کن، زیرا مومن نه بد می کندو نه پوزش می طلبد. امام حسین علیه السلام/تحف العقول ص245

یک دیدگاه