ناوگروه نیروی دریایی ارتش از آکتائو قزاقستان به سمت ایران حرکت کرد

ناوگروه نیروی دریایی ارتش از آکتائو قزاقستان به سمت ایران حرکت کرد.

ناوگروه نیروی دریایی ارتش متشکل از دو ناو موشک انداز «جوشن» و «سپر» صبح امروز با بدرقه مقامات کشور قزاقستان از پایگاه دریایی شهر آکتائو این کشور جدا و به سوی جمهوری اسلامی ایران عزیمت کرد.

به گزارش ناوی نیوز؛ به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، ناوگروهنداجا متشکل از دو ناو موشک‌انداز جوشن و سپر که از ناوگان شمال به منظور تحکیم روابط بین الملل به کشور قزاقستان اعزام شده بود، پس از سه روز اقامت و انجام مراسمات رسمی صبح امروز از پایگاه دریایی شهر آکتائو جدا و به سوی جمهوری اسلامی ایران عزیمت کرد.

ناخدا یکم حسین حریری وابسته نظامی ایران در قزاقستان با اشاره به استقبال بی نظیر فرماندهان و کارکنان پایگاه دریایی آکتائو از حضور ناوگروه نداجا، گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده با مقامات قزاقستان پیش‌بینی‌های لازم جهت دید و بازدیدهای رسمی و غیر رسمی در مدت اقامت ناو گروه انجام که در این راستا نتایج بسیار مهم و ارزشمند را به همراه داشت.

وی با اشاره به بازدید فرمانده و جمعی از کارکنان ناوگروه نداجا با مقام قزاقستانی از آمادگی این این مقام جهت همکاری و روابط موثر بین دو نیروی دریایی خبر داد و گفت: استاندار قزاقستان در این دیدار دریای شمال  را به عنوان دریای صلح و دوستی نام برد و از همه کشورهای حاشیه این دریا، صلح و دوستی و همکاری پایدار را خواستار شد.

بر اساس این گزارش، فرمانده پایگاه دریایی آکتائو نیز نیز در مراسم بدرقه ناوگروه نداجا با بیان اینکه دریا به عنوان خانه دوم ماست، خاطرنشان کرد: از حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این پایگاه بسیار خوشحال و خرسند هستیم و تحکیم روابط بین دو کشور مستلزم حضور ناوگروه ها در بنادر یکدیگر است.

گفتنی است برگزاری مسابقات ورزشی و بازدید از بناهای تاریخی از دیگر برنامه‌های ناوگروهدر مدت اقامت خود در شهر آکتائو کشور قزاقستان بوده است.

منبع:خبرگزاری فارس

از کاری که باید پس از آن پوزش بخواهی دوری کن، زیرا مومن نه بد می کندو نه پوزش می طلبد. امام حسین علیه السلام/تحف العقول ص245

یک دیدگاه