امیر دریادار رستگاری: استانداردهای فنی و مهندسی ساخت شناورها ارتقا می‌یابد

امیر دریادار رستگاری: استانداردهای فنی و مهندسی ساخت شناورها ارتقا می‌یابد

رئیس سازمان صنایع دریایی گفت: استانداردهای فنی و مهندسی ساخت شناورها و تجهیزات دریایی با استفاده از ظرفیت‌های موسسه رده‌بندی ایرانیان ارتقا پیدا می‌کند.

به گزارش ناوی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیر دریادار رستگاری رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به منظور ارزیابی از توان فنی و علمی و همچنین آشنایی نزدیکتر و بیشتر با فعالیت‌های دانش بنیان صنعت رده‌بندی کشور از موسسه رده‌بندی ایرانیان بازدید کرد.

در جریان این بازدید گزارشی از روند و نحوه تولید استانداردهای فنی، ارزیابی و تایید طراحی شناورها، بازرسی‌های رده‌بندی و قانونی کشتی‌ها، خدمات آموزشی و انتقال تکنولوژی و سایر فعالیت‌ها و دستاوردهای کارشناسان و نخبگان دریایی کشور در حوزه بازرسی و رده بندی ارائه شد و زمینه‌های همکاری و بهره‌گیری از خدمات توان فنی داخلی در طرح‌ها و برنامه‌های کلان تحت مدیریت سازمان صنایع دریایی و در صدر آن طرح تحول صنعت دریایی مورد بررسی و توافق قرار گرفت.

همچنین به منظور هم‌افزایی و استفاده مشترک از دستاوردهای علمی و فنی توافق شد کمیته‌های فنی و تخصصی و هسته‌های علمی متناسب با نیاز صنعت کشور تشکیل و برگزاری دوره‌ها، سمینارها و کارگاه‌های آموزشی تخصصی مشترک در دستور کار قرار گیرد.

امیر دریادار رستگاری در جریان این بازدید با ابراز خرسندی از بومی‌سازی موفق خدمات مورد نیاز صنایع دریایی کشور در داخل و جلوگیری از خروج ارز و خودکفایی در صنعت رده‌بندی بر تعامل مشترک و ارتقاء استانداردهای فنی و مهندسی ساخت شناورها و تجهیزات دریایی با استفاده از ظرفیت‌های موسسه رده بندی ایرانیان تاکید کرد.

از کاری که باید پس از آن پوزش بخواهی دوری کن، زیرا مومن نه بد می کندو نه پوزش می طلبد. امام حسین علیه السلام/تحف العقول ص245

یک دیدگاه