اخراج فرمانده نیروی دریایی آمریکا

 وزیر فاع آمریکا روز یکشنبه ریچارد اسپنسر، فرمانده نیروی دریایی این کشور را از سمت خود برکنار کرد.

به گزارش ناوی نیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که “ریچارد اسپنسر” فرمانده نیروی دریایی آمریکا را در پی یک رسوایی از سمت خود برکنار کرد.

مارک اسپر در این ارتباط گفت: من به شدت از شیوه رفتار یکی از مقامات بلندپایه وزارت دفاع رنجیده خاطر شدم. متأسفانه به این نتیجه رسیدم که به فرمانده اسپنسر برای باقی ماندن در سمتش دیگر اعتمادی ندارم. برای او آرزوی موفقیت می کنم.

این روزنامه اعلام کرد که ریچارد اسپنسر تلاش کرد تا با ترغیب مقامات کاخ سفید از مداخله ترامپ در پرونده «ادوارد گالاگر» یکی از اعضای یگان ویژه نیروی دریایی این کشور جلوگیری کند.

ادوارد گالاگر متهم است که در جریان مأموریت خود در عراق در سال ۲۰۱۷ مرتکب جنایتهای جنگی از جمله تیراندازی به غیرنظامیان و ضرب و جرح یک زندانی مجروح با چاقو شده است. وی در نهایت از تمام اتهامات وارده تبرئه شد؛ اما به دلیل عکسبرداری از یک جسد گناهکار شناخته شد و تنزل درجه یافت.

این محکومیت گالاگر از سوی ترامپ که حامی وی بود، به چالش کشیده شد. رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته گالاگر را در درجه نظامی پیشین خود گماشت و دو نظامی دیگر را که به ارتکاب جرائم جنگی متهم بودند، مورد عفو قرار داد.

اما اخراج ریچارد اسپنسر در پی حمله های انتقادی گالاگر در روز یکشنبه صورت گرفت. گالاگر مدعی شد که مقامات مافوق وی درصدد انتقام جویی هستند. گالاگر همچنین اسپنسر را به مداخله در پرونده خود و دریابان «کالین گرین» را به «سرپیچی کامل» از ترامپ متهم کرد.

از کاری که باید پس از آن پوزش بخواهی دوری کن، زیرا مومن نه بد می کندو نه پوزش می طلبد. امام حسین علیه السلام/تحف العقول ص245

یک دیدگاه